Wynik TSH przy niedoczynności tarczycy i osłabieniu organizmu

Witam proszę o z interpretowanie mojego wyniku tsh .Moja mama chorowała na niedoczynność tarczycy.Od paru miesięcy źle się czuję , codziennie boli mnie głowa,jestem ciągle zmęczona ,mam nerwy , pocę się , jest mi strasznie duszno ,bardzo dużo schudłam bez diety ,mam brązowe worki pod oczami oraz po kazdym posiłku mam biegunkę ,wysoki puls 100/120min , . Wynik tsh to 1.080 ( 0.27-4.20) wynik robiony 5 dni przed miesiączką ,zażywam tabletki Daylette od dwóch lat

Dzień dobry,

Wynik TSH jest prawidłowy. Powinna zgłosić się Pani do lekarza, aby Panią dokładnie zbadał, zebrał szczegółowy wywiad lekarski i odpowiednio pokierował diagnostykę, tak , aby ustalić przyczyny Pani dolegliwości i wprowadzić odpowiednie leczenie. Z uwagi na obrzęki pod oczami, proponowałbym m.in. sprawdzenie funkcji nerek - kreatynina, mocznik, we krwi, analiza moczu. Z uwagi na tachykardię, wskazane oznaczenie morfologii (czasami przy anemii, występuje szybka akcja serca. Przyczyny biegunek moga być różne, od bardzo prozaicznych, bo rzadkie, wynikające np. z nadmiaru kalcytoniny we krwi, czy serotoniny. Wymaga Pani dokładnejuwagi lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz