Wynik TSH u 20-latki

Witam, mam 20 lat, a mój wynik TSH=3,14 (norma 0,2-4,2). Jednak w ciągu dwóch lat przytyłam ok. 10 kg przy stałej diecie, ograniczenia jedzenia i ćwiczenia (regularnie 4 miesiące) to zero efektu, tylko przyspieszona miesiączka ( okres w połowie cyklu za co winiłam antykoncepcję) mam też bardzo przesuszoną skórę (czasem aż swędzi, wychodzą suche strupki na rękach) i potrzebuję bardzo dużo snu. Czy mimo wyniku w normie powinnam udać się do lekarza?

Marta Mielniczuk

Witam,
w Pani przypadku warto byłoby przeprowadzić trochę szerszą diagnostykę tarczycy. Należałoby oznaczyć stężenia hormonów wydzielanych przez ten gruczoł a mianowicie fT3 i fT4 co dokładniej zobrazuje stan tarczycy. Pozdrawiam