Wynik TSH u 4,5-letniej dziewczynki

witam czy wynik tsh 3,73 u 4,5 letniej dziewczynki to tarczyca? pytam bo dostała tabletki i ma brac na czczo 0,5 tabletki euthyrox n 25 i 3 krople vigantol codziennie- lekarz sugerował sie wynikiem tsh a przeciez jest w normie? dlatego prosze mi wytłumaczyc dlaczego tak zalecił?czekam na szybką odpowiedz...

Witam. Najważniejsze w ocenie funkcji tarczycy są wyniki poziomu jej wolnych hormonów - fT3 i fT4. Być może lekarz, wdrażając suplementację hormonami tarczycy kierował się wynikami ich poziomu.