Wynik USG a obfite i długie krwawienie miesiączkowe

Bardzo proszę o interpretację badania USG. Przyczyną badania były obfite i długie krwawienia (do 10dni, cykl 29dni). Dodam, że wykryto nadżerkę. USG wykonane w 11dc. Trzon macicy, równy zarys, jednorodna echogeniczność, o wymiarach AP 41 mm. Endometrium 8mm, równy zarys Jajnik prawy o wymiarach 34x18mm. Pęcherzyk 14,7mm Jajnik lewy o wymiarach 24,8x17mm Oba prawidłowej echogeniczności z obecnymi pęcherzykami Zatoka Douglasa wolna Nie stwierdzam nieprawidłowych struktur w miednicy mniejszej

Ten wynik jest prawidłowy ,przy przedłużonych i długich miesiączkach trzeba zrobić usg w drugiej fazie cyklu aby ocenić grubośc endometrium np.24 dnia cyku.