Wynik USG a poziom wód płodowych w 28 tygodniu ciąży

Witam jestm w 28 tyg ciąży i mam pewne pytanie otóż miałam 2 tyg temu robione USG i poziom wód płodowych wynosi afi12 cm czy to odpowiednią ilość? Dziękuje za odpowiedz

Ilość płynu owodniowego określa się na podstawie badania ultrasonograficznego poprzez określenie tzw. indeksu płynu owodniowego (AFI - amniotic fluid index), który powinien wynosić od 5 – 20. Ilość wód płodowych wzrasta do 36 tygodnia ciąży, następnie zaczyna stopniowo zanikać. W 40 tygodniu jego objętość wynosi około 800 ml, a po 42 hbd gwałtownie maleje