Wynik USG ciąży i większy pęcherzyk żółciowy

witam. Usg pokazało żywy zarodek o crl-5mm .gs 1.43.według om to 7 tydzień i 4 dni według usg 6,2 .Martwi mnie to że pęcherzyk żółtkowy jest dużo większy tz 7,7 .Na dodatek widoczny jest jeszcze jeden pęcherzyk gs 0,78 i crl 0.23 Nie wiem co mam o tym myśleć .Wiem że jest duże ryzyko urodzenia dziecka z wadami genetycznymi ,czy jest szansa że pęcherzyk się zmniejszy i czy nadal będzie rósł .Proszę o odpowiedź , bo zwarjyje , następna wizyta za 3 tygodnie

Na początku ciąży najbardziej istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa Pani jest ustalenie czy ciąża zlokalizowana jest w jamie macicy. W Pani przypadku chyba tak. To oznacza, że nie jest Pani w ciąży pozamacicznej. Pozostałe dane mają w tym momencie drugoplanowe znaczenie. W wielu krajach zachodnich nie wykonuje sie rutynowych badań USG przed 11 tygodniem ciąży a nawet później... Chyba, że istenieją wskazania, np krwawienie z dróg rodnych i to tylko w celu stwierdzenia czy ciążą jest w jamie macicy i czy jest żywa. Mimo to, że sam profesjonalnie zajmuję się ultrasonografią położniczą i w jakimś stopniu nawet przyczyniułem się do jej rozwoju, mam wrażenie, że w Polsce wykonujem za dużo badań, pozostawiając nasze pacjentki w niepewnosci. Sam kiedy stwierdzam TAK WCZESNĄ ciążę zwykłem dodawać, że niestety w 98 procentach przypadków nie mamy wpływu na to co się dzieje z dzieckiem/dziećmi. Około 20-25 procent wszystkich dzieci odejdzie od nas na bardzo wczesnym etap[ie swego rozwoju tj do 7-8 tygodnia ciąży. Pozostaje nam tylko obserwacja i spokój.