Wynik usg - czy to zmiana rakowa?

Witam, dziękuję za odpowiedź. Właśnie wykonałam badanie usg i lekarz zlecił wykonanie biopsji. Bardzo się boję. Jeśli można prosiłabym o objaśniene mi wyniku badania: pierś o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W piersi lewej na godz. 12, około 3 cm od brodawki, uwidoczniono dobrze odgraniczoną, hypoechogeniczną, niejednorodną zmianę ogniskową, 26 mm x 12 mm, z widocznymi cieniami bocznymi. Proponuję biopsję. W okolicy prawego dołu pachowego węzeł chłonny odczynowy 14 mm. W skali Birads - 4 st.

Szanowna Pani!

W skali BIRADS 4 oznacza zmianę podejrzaną, którą należy zweryfikować czyli wykonać biopsję cienkoigłową. Szkoda, że nie napisała Pani swojego wieku. Prawdopodobieństwo, że zmiana w piersi może być złośliwa rośnie z wiekiem, najczęściej na raka piersi chorują kobiety w wieku około i pomenopauzalnym. Natomiast ogółem większość guzów w piersi to zmiany łagodne - ponad 80%.
Najważniejsze, że jest Pani w trakcie diagnostyki. Proszę być dobrej myśli i czekać na wyniki biopsji.

Pozdrawiam serdecznie