Wynik USG głowy u dziecka po niedotlenieniu okołoporodowym

Mamy do adopcji 8 mieś. dziewczynkę mała zakrztusiła się wodami i miała chwilowe niedotlenienie, Apgar 2,6,8,9. USG głowy w 8 tyg układ komorowy symetryczny poszerzony szer komór bocznych 9 mm wyraźnie zaokrąglone rogi czołowe w okolicy rogu prawego jamka opustoszeniowa średnicy 5mm. Posiada dość widoczne wypukłe czoło co daje lekką dysmorfie twarzy uszy również są lekko obniżone. Rozwój ruchowy opóźniony o miesiąc a psychiczny w normie dla wieku. Czy mogą wystąpić w przyszłości jakieś problemy?

Niestety, ale jednoznacznej odpowiedzi w tym względzie zapewne Pani nie uzyska. Najlepiej byłoby w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z neurologiem dziecięcym.