Wynik USG gruczołów sutkowych

Witam Byłam właśnie na usg. Proszę o interpretację wyniku. Gruczoły sutkowe o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W sutku prawym na g. 12.00-13.00 znajduje się zmiana o niejednorodnie obniżonej echogeniczności, nieregularnym,palczastym zarysie śr.: ok. 20 mm. W obrazowaniu harmonicznym wygląda na zmianę litą z obszarami płynowymi. Poza tym zmian ogniskowych nie stwierdza się. Oba doły pachowe usg prawidłowe. Birads -usg 4 Konieczna biopsja. Z góry dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! 4 wg skali BI-RADS oznacza zmianę podejrzaną. Ryzyko złośliwości takich zmian wynosi od 2% do 95%. Konieczna jest weryfikacja zmiany, tj. tak jak napisano w wyniku biopsja. Proszę tego nie bagatelizować!