Wynik USG i RTG stawu kolanowego u 70-latki

. W ostatnim USG z ubiegłego roku wyszło chondromalację rzepki II i III stopnia. Aktualny wynik RTG wynik i opis RTG " LATERALIZACJA RZEPEK.ZMIANY ZWYRODNIENIOWE NA KRAWĘDZIACH POWIERZCHNI I STAWOWYCH RZEPEK Z PRZEWAGĄ PO STRONIE LEWEJ. NIEREGULARNE ZWAPNIENIA W DOLE PODKOLANOWYM LEWYM. Drobne zmiany zwyrodnieniowe na przyśrodkowych krawędziach powierzchni stawowych stawów kolanowych oraz zwężenie szpar stawów kolanowych od strony przyśrodkowej. Czy grozi tylko operacja? Jolanta C.

Witam. Zmiany zwyrodnieniowe są dość zaawansowane w związku z czym najlepsze efekty lecznicze przyniesie jedynie zabieg operacyjny.