Wynik USG i wskazania do łyżeczkowania macicy

Bardzo proszę o pomoc. Wg Om jestem w 8 tc. Byłam wczoraj na USG i moja pani ginekolog wysłała mnie do szpitala na zabieg łyżeczkowania. USG pokazało: trzon macicy jednorodnej echogenności, w jamie macicy widoczny jeden pęcherzyk ciążowy z echem pola zarodka. CRL - 4mm - 6tc. Nie uwidoczniono FHR ani przepływów w obrębie pola zarodka, pęcherzyk żółtkowy widoczny prawidłowy, kosmówka homogenna, wokół jaja płodowego, bez cech odwarstwienia. Jajniki obustronnie prawidłowe. Co ja mam teraz robić? Jestem przerażona.

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Wielkość zarodka wskazuje na początek szóstego tygodnia ciąży. Mogło dojść do zatrzymania rozwoju zarodka i jego obumarcia, na co wskazuje młodszy "wiek" ciąży w stosunku do ostatniej miesiączki oraz brak czynności serca płodu. Nie można tego jednak stwierdzić po jednym tylko badaniu! Należy koniecznie udać się na kontrolę w badaniu USG po tygodniu od poprzedniego. Opóźnienie ewentualnego opróżnienia jamy macicy o tydzień nie spowoduje Pani poważnych komplikacji, a może się okazać, że doszło do opóźnienia owulacji i tym samym zapłodnienia o ok. 2 tygodnie, co często obserwujemy w okresie wakacyjnych zmian pogody, wyjazdów urlopowych czy czerwcowej sesji egzaminacyjnej i związanego z nią stresu. U zarodka czynność serca powinna być widoczna od wielkości ok. 5 mm. Tak więc ciąża może rozwijać się zupełnie prawidłowo. Szansa taki przebieg wypadków jest całkiem wysoka i w żadnym wypadku NIE POWINNA Pani poddawać się zabiegowi po jednorazowym badaniu, bez kontroli rozwoju ciąży po tygodniu. Pozdrawiam serdecznie!