Wynik USG jamy brzusznej 44-letniej osoby do analizy

Odebrałam dzis wynik z usg jamy brzusznej . Nerki prawidlowej wielkości.Po stronie lewej układ kielichowo miedniczkowy nieposzerzony.Po stronie prawej poszerzony UKM- miedniczka do 37mm,kielich do 8mm,moczowód nieposzerzony-zwęzenie podmiedniczkowe?Złogów nie uwidoczyłem. Co oznacza tenwynik czy to cos powaznego?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę się nie niepokoic i poczekać na wizytę u lekarza, nie podała Pani podstawowych informacji o objawach dlaczego zostało zrobione badania etc, bez tych informacji trudno mi coś więcej doradzić.

Taki wynik należy skonsultować z urologiem. Niewykluczone, że wystarczy tylko kontrola USG. Jeśli poszerzenie kielicha będzie się utrzymywać, wskazane będzie RTG.
dr Joanna Jędrys
Centrum Medyczne DBAJ O PIERSI
ul.Janickiego 1A Kraków