Wynik USG kolan 6-letniego dziecka do analizy

Witam, dziecko 6 lat. Wynik usg kolan: Ślad płynu w prawym zachyłku nadrzepkowym. Śladowe zgrubienia maziowki w lewym kolanie do 2mm oraz ślad płynu do 2-3mm. Doły podkolanowe wolne. Proszę o interpretację. Czy w leczeniu wystarczy smarowanie naproxenem żel czy konieczne jest przyjmowanie tabletek? Jesteśmy za granicą i dostęp do polskiego lekarza który go prowadzi jest niemożliwy pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Kluczowe jest oszczędzanie kolana. Zarówno smarowanie maścią jak i przyjmowanie tabletek będą pomocne. Maść jest gorszym rozwiazaniem w przypadku grubej warstwy tkanki tłuszczowej.