Wynik USG kolana 43-latka do analizy

Interpretacja usg kolana. W stawie kolanowym śladowy wysięk. Chrząstka na kłykciu przyśrodkowym kości udowej z cechami chondromalacji Iist. Łąkotka przyśrodkowa uszkodzona. W odcinku proksymalnym więzadła rzepki widoczna jest blizna szer. 2.6mm , dł. 17mm po przebytym uszkodzeniu śródwięzadłowym. Ścięgno m. 4głowego , troczki rzepki, więzadła poboczne, pasmo biodrowo-piszczelowe oraz przyczepy więzadeł krzyżowych bez zmian. Łąkotka boczna jednorodna, bez cech uszkodzenia. Pozdrawiam

Witam,
Opis USG Pani kolana wskazuje na liczne uszkodzenia wymagające artroskopii stawu kolanowego. Oczywiscie, zeby podjąć ostatecznie taka decyzje należy Panią zbadać ortopedyczne ale niestety konieczność operacji jest dość prawdopodobna.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia