Wynik USG piersi u 37-latki a ciąża

Witam,mam 37lat i rok temu robiłam usg piersi, wynik badania:sutki o strukturze gruczołowo-tłuszczowej z rozsianymi miernie nasilonymi zmianami o charakterze dysplazji fc-obustronnie torbiele proste średnicy3-5mm. Zmian ogniskowo litych nie wykazano. Przewody mlekowe zabrodawkowe nieposzerzone. Doły pachowe bez podejrzanych węzłów chłonnych.wnioski:BIRADS 2.i teraz mam mieć kolejne badanie, a jestem w ciąży i boję się że coś się pogorszyło, czy to jakoś się leczy?proszę o poradę

Badanie jest całkowicie bezpieczne i dla Pani i dla dziecka, nie ma się co obawiać. Obraz piersi w czasie ciąży jest charakterystyczny. Odsuwanie badania nie jest potrzebne. Można wykonać je i teraz i po zakończeniu karmienia. Będzie to najrozsądniejsze podejście.