Wynik USG prawego stawu biodrowego

Witam.USG prawego stawu biodrowego. Wysięk do kaletki kretacza większego 21x6mm. Zwiększenie szpary stawowej do 1,5mm(w lewym stawie biodrowym szerokość szpary stawowej do 2mm. Sklerotyzacja stropu panewki. Czy to cos poważnego? Dodaj ze bardzo boli. Zaczynam utykac. Dziekuje

Tak przedstawia się zwyrodnienie stawy biodrowego ze stanem zapalnym w zakresie struktur otaczających staw. Leczenie ogólne i miejscowe (np. leki podawane dostawowo) powinny przynieś znaczną poprawę, być może całkowite ustąpienie dolegliwości. Najlepiej z tym problemem udać się bezpośrednio na konsultację do ortopedy.