Wynik USG ślinianek u 23-latki

Witam, czy jest to normalne, że przy śłiniance jest węzeł chłonny? Oto wynik usg. Śliniaki przyuszne symetryczne, bez zmian. Po prawej widoczny węzeł chłonny 9mm x 4,2mm odczynowy, oraz po lewej 7mm x 3mm o zachowanej echostrukturze.

Witam serdecznie,

To, że węzeł chłonny nzajduję się przy śliniance jest anatomicznie prawidłowe. Wynik badania USG zobrazował węzeł chłonny odczynowy po stronie prawej, co oznacza zaburzenie. Po stronie lewej oraz ślinianki są prawidłowe. Odczynowy węzeł może świadczyć o np. stanie zapalnym. Należy udać się do lekarza zlecającego badanie lub prowadzącego w celu konfrontacji wyniku z obrazem klinicznym,