Wynik USG stawu kolanowego 47-latki

Wynik usg stawu kolanowego u kobiety lat 47 Widoczny jest poszerzony zachylek nadrzepkowy do wym 16 mm, z obecnością gestej niejednokrotnie hyperechogenicznej treści . Chrzastka szklista w dostepnym zakresie z cechami chondromolacji 3 st. Sublukssacja doboczna rzepki stan po naderwaniu 2 st wiezadla pobocznego piszczelowego w odcinku blizszym Drobne zwłoknienia w przyczepach rzepkowych troczków rzepki. Czy potrzebna będzie operacja.

Wszystko zależy od tego jakiego typu są dolegliwości i jak znacznie nasilone. Wynik badania powinien być skorelowany ze stanem klinicznym pacjenta dlatego decyzję czy należy operować powinien podjąć ortopeda prowadzący.