Wynik USG stawu skokowego po złamaniu

USG STAWU SKOKOWEGO -obraz tendinnopatii typu obrzekowego sciegien miesni strzalkowych- zmiany o umiarkowanym stopniu nasilenia; -umiarkowanie pogrubiały zarys więzadła strzałkowo- skokowego przedniego- przypuszczalnie obraz zmian rezydualnych pourazowych; Po złamaniu stawu skokowego, proszę o interpretację!

Dzień dobry
Proszę pamiętać że badanie USG jest tylko badaniem dodatkowym, nie należy go rozpatrywać w oderwaniu od badania manualnego. Zawsze złamaniu w obrębie stawu skokowego towarzyszą też zmiany w tkankach miękkich. Trzeba zbadać dokładnie staw, określić miejsca bolesne, zakres ruchomości, stabilność stawu i w powiązaniu z badaniem ocenić USG.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, ortopeda traumatolog

Witam serdecznie,
Wg badania USG występują zmiany przeciążeniowe ścięgien mięśni strzałkowych (znajdują się z boku stawu skokowego) oraz opisany jest przebyty uraz jednego z więzadeł bocznych stawu skokowego. Interpretacja tego wyniku a tym bardziej ew. leczenie zależy od dokłądnego zbadania stawu. Prawdopodobnie wskazane będzie również wykonanie RTG stawu skokowego. Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego