Wynik USG sutka i torbiel u 50-latki

usg wynik: sutki o utkaniu grczolowo tluszczowym z cechami przebudowy dysplastycznej zmian ogniskowych litych nie uwidocznilem w obu sutkach liczne torbiele w prawym do 17mm na g. 3 a lewym najwieksza 33mm na g. 12 przewody mlekowe w normie wezly chlonne pachowe o zachowanej echostrukturze. według radiologa nie ma sie czym martwić nie radził tego nakłuwać powiedział ze przy przekwitaniu torbiel moze sie wchłonąć czy robic bipsje czy mam sie martwic. mama ma 50 lat

Tego typu torbiele są praktycznie zawsze zmianami łagodnymi - dlatego należy wykonywać badanie kontrolne co 6-12 miesięcy.

Wg opisu nie ma się czym martwić , ale radzę być pod stałą opieką ginekologa,który będzie na bieżąco zlecał badania usg,a w tym wieku mammografię, zż