Wynik USG tarczycy 21-letniej kobiety do analizy

Witam. Co mogą oznaczać "ogniska hypoechogeniczne"? Na USG tarczycy wyszło: "W obu płatach po kilka drobnych (1-1,5 mm) hypoechogenicznych ognisk zapalnych". Wszystko inne (wielkość, węzły chłonne) jest w normie. Oprócz tego mam niedoczynność tarczycy (w ostatnim wyniku wyszła mi ostra nadczynność, jednak nie mam żadnych jej objawów. Są tylko objawy niedoczynności. Co to może oznaczać?

Dzień dobry,

Proponuję udać się z wynikami do endokrynologa. Jeśli ma Pani obecnie niedoczynność tarczycy, a miała Pani nadczynność, to najprawdopodobniej ma Pani za dużą dawkę leków tyreostatycznych (jeśli je Pani przyjmowała). Chyba, że była Pani w fazie hashitoxicosis w chorobie Hashimoto. Warto wykonać dodatkowe badania, takie jak. antyTPO, i TrAB we krwi oraz udać się do endokrynologa.
Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz