Wynik USG tarczycy 25-letniej osoby do analizy

Wiek 25 lat Badanie USG tarczycy wykazało: Płat prawy: D - Doppler = 1 pkt. A - Hypoechogenna = 1 pkt R - rozmiar 10 x 9 x 6 = 0 pkt H Halo otoczka brak = 0,5 pkt E Echostruktura - lita = 0,5 pkt Płat lewy H Halo otoczka brak = 0,5 pkt R rozmiar 6x5x4 = 0 pkt Reszta pkt wynosi zero. Nie stwierdzono zmian ogniskowych. Wielkość położenie prawidłowe, taka samo jak wszystkie wyniki wykonane z krwi. Moje pytanie czy warto robić biopsje guzków w tym wypadku.

Guzki maja skrajne wartości. Najczęściej wykonuje się biopsję zmian o średnicy około 10 mm i podejrzane w badaniu ultrasonograficznym. Z uwagi na Pani młody wiek i dość duże zmiany sugerowałbym jednak wykonanie biopsji. Jednak dalsze decyzje w tej sprawie powinien podjąć Pani endokrynolog prowadzący.