Wynik USG tarczycy 27-latka do analizy
Mężczyzna 27 lat proszę o interpretację usg tarczycy. Tarczyca o powiększonym płacie prawym bez ewidentnych zmian ogniskowych. Płat prawy 22*23*50 mm obj. 11,5 ml cieśn 6 mm, płat lewy 21*18*40 mm obj. 6,8 ml. Na granicy cieśni i płata prawego widoczne poszerzenie z dyskretnym obniżeniem echogeniczności. Lekko obniżona echogeniczność bez cech zmiany ogniskowej.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Hormony a zachowanie
Dobry wieczór,
Powinien Pan udać się do endokrynologa. Warto przesiewowo oznaczyć TSH, a najlepiej TSH, fT 3 i fT4 oraz przeciwciała. Niewykluczone, że ma Pan zapalenie tarczycy , przebiegające z powiększeniem płata tarczycy. Zapalenie nie musi być bolesne.
Warto, aby ocenił Pana specjalista, który zaleci odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz