Wynik USG tarczycy 48-letniej osoby do analizy

mam prtanie.robilam usg tarczycy co oznacza płat prawy 2,6×2,8×7,8 ciesń 0.5cm lewy płat 1,8×1,7×3,7cm.pisze ze w lewym płacie drobny guzek o średnicy 0,5cm? czy to groźne?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie większej ilości informacji o pacjencie, poziomach hormonów, tsh itp aby móc coś więcej powiedzieć. Może być konieczność wykonanie biopsji guzka. Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa.