Wynik USG tarczycy do analizy

Do Dr.endokrynologa Usg tarczycy wykazało mi ; płat prawy 14x15x40mm o nieco obnizonej echogenicznosci,płat lewy 15x11x46 o podobnej echogenicznosci - bez zmian ogniskowych co to oznacza

Witam. Taki obraz tarczycy często wiążę się z jej przewlekłym zapaleniem mogącym przebiegać z niedoczynnością lub nadczynnością gruczołu. Wskazane jest oznaczenie poziomu TSH i fT4.