Wynik USG tarczycy do interpretacji

Witam chciałam bym zapytac o wynik z uzg tarczycy. Tarczyca dwupłatowa, połozona na szyi. Echogenicznosc jednorodna. PP: 6ml PL:4,4ml w płacie prawym przyśrodkowo wyodrębnia się niejednorodna zmiana 5x3x4mm, w płacie lewym w częsci tylnej dwie zmiany litopłynowe: przyśrodkowo 6x5x7mm, poniżej 7x5x8mm. Podżuchwowo symetrycznie pojedyncze odczynowe węzły chłonne. Z góry bardzo dziekuje o odpowiedz.

Piotr Pilarski

Są to niewielkie zmiany. Najprawdopodobniej do obserwacji. Sugeruję wizytę u endokrynologa.

Pozdrawiam.