Wynik USG tarczycy i powiększony węzeł chłonny

Witam. mam wynik usg tarczycy : gruczol tarczowy o niejednolicie obnizonej echostrukturze , w obu platach drobne ogniska izoechogenne i nieco wieksze guzki izoechogenne w placie prawym o srednicy 3,5 mm poz tym drobne ogniska ubogoechogenne o srednicy 2 mm , w budowie czesci plata lewego wiekszy guzek lity izoechogenny o srednicy 7 mm jego unaczynienie skape typu obwodowego , przeplywy miąszowe gruczolu nie sa wyraznie wzmozone podżuchwowo po stronie lewej powiekszony reaktywny wezel chlonny

Lek. Tomasz Budlewski

Bez poznania objawów klinicznych oraz historii medycznej ciężko dokładnie zinterpretować wynik. W zależności od powyższych będzie można zdecydować o konieczności wykonania np. biopsji. Proponuję udać się do endokrynologa.