Wynik USG tarczycy i uczucie duszenia w szyi

witam mam pytanie co oznacza wynik usg tarczycy : plat prawy wym.1.6x1.4x3.6 cm obj 4,5 cm plat lewy wym . 1,4x1,5x3,6 cm obj 4,4 w prawym placie kilka ognisk nomochogenicznych o sr 0.3;o,4 i o,4 cm w lewym placie podobne ogniska pytam bo dlugo musze czekac na wizyte u endokrynologa a caly czas mam uczucie duszenia na szyi co utrudnia mi czasami mowic z gory dziekuje

Witam. Wynik USG tarczycy nie budzi niepokoju. Ze względu na obecność guzków wskazana jest jednak ocena jej funkcji poprzez oznaczenie poziomu TSH.