Wynik USG tarczycy po strumektomii

Proszę o wyjaśnienie mojego wyniku USG tarczycy, gdyż nie wiem co to oznacza. Stan po strumektomii . Płat lewy jest szczątkowy i osiąga wymiar 23x7x8 mm, obj - 0,6 ml, o ziarnistej strukturze. Płat prawy- 42x18x16 mm, obj - 6,5 ml , z widoczną przebudową guzkową gdzie guzki posiadają lito - płynną strukturę, największy z nich dochodzi do wymiaru 19x16 mm. Węzły chłonne okolicy szyi niepowiększone.

Małgorzata Panek

Przytoczone wyniki badania świadczą o odrastaniu wola . Proszę zgłosić się z wynikami do lekarza endokrynologa. Konieczne skierowanie od lekarza POZ.
Pozdrawiam