Wynik USG tarczycy u 24-latki

Proszę o interpretacje wyniku usg tarczycy. Płaty tarczycy małe o równych zarysach Płat prawy o wym. 45x10x10mm i objętości 2,2ml Płat lewy o wym. 46x11x10 i objętości 2,5ml Cieśń o szerokości do 3mm Miąższ obu płatów jednorodny normoechogenny zmian ogniskowych nie widać W dopplerze unaczynienie miąższu dyskretnie wzmożone Nie widać powiększonych i patologicznych węzłów chłonnych w dolnej części szyi Dziękuje

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik nie wskazują na patologie. Dla pewności konieczne jest oznaczenie tsh i wolnych hormonów tarczycowych. A z jakiego powodu było wykonywane badanie?