Wynik USG tarczycy z guzkami

Witam. Mam taki wynik USG TARCZYCY: miąższ niejednorodny,nieco hypoechogenny z normoechogennymi guzkami nakładającymi się na siebie w PP 15mm,16mm,w PL 12mm,11mm,13mm z wąską hypoechogenną otoczką. Cieśń o szer 5mm. Pytałam już, ale nie otrzymałam odpowiedzi, tylko tyle, że mam zgłosić się do lekarza. Minął rok... nie zrobiłam tego :( ... kolejki do endokrynologa-masakra...proszę tylko o odpowiedź, czy to faktycznie coś mocno złego, czy da się z tym funkcjonować? pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Z opisu raczej wynika że guzki są łagodne, ale jak najbardziej wskazana jest wizyta u endokrynologa i ich okresowa kontrola.
Pozdrawiam