Wynik USG TV u 39-latki

Mam 39 lat. 10/11 wykonałam usg tv, zaniepokojona bólami podbrzusza, krzyża, czasem krótkotrwale pochwy. Cykle miesięczne są krótkie. Oscylują między 22-26 dni. Miesiączki bardzo obfite. Wynik badania usg: Trzon macicy o wym. 57x46x52 mm. Myometrium bez patologii. Endometrium szerokości do 15 mm o heterogennym echu. Jajnik lewy prawidłowej wielkości i struktury, w prawym torbiel krwotoczna o wym 32x30 mm. Płyn -. Proszę o opinię na temat wyniku.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, torbiel ta może być wynikiem wahań hormonalnych w wyniki cyklu miesięcznego i może całkowicie sama się wchłonąć. Proszę wykonać kontrolne badanie USG za 2-3 miesiące oraz skonsultować się z ginekologiem. Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Torbiel krwotoczna występuje po owulacji. Czasami może wymagać leczenia jednak zazwyczaj wchłania się samoistnie.
Endometrium heterogenne świadczy o obecności np.skrzepów krwi. Wynik jest prawidłowy. Wskazana jest dalsza obserwacja i opieka ginekologiczna.
Pozdrawiam