Wynik USG w 38 tygodniu ciąży

Witam! Jestem w 38 tc, zaniepokoiły mnie ostatnie wyniki USG. Mam pytanie konkretnie dotyczące przepływu krwi w tętnicy środkowej mózgu. Czy wynik RI: 0,80 jest w normie? Czy może to świadczyć o niedotlenieniu, anemii lub czymś innym, jakie może mieć to konsekwencje podczas porodu naturalnego? Pozdrawiam L.

Małgorzata Panek

Należałoby porównać wynik RI w tętnicy środkowej mózgu i tętnicy pępowinowej. Prawidłowo jest on wyższy w tętnicy środkowej mózgu. Obniżony stosunek może świadczyć o niedotlenieniu lub anemii u dziecka. Proszę pokazać wyniki lekarzowi prowadzącemu ciążę.
Pozdrawiam