Wynik USG wątroby po 8 latach stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Biorę tabletki antykoncepcyjne 8 lat. Nigdy lekarka ginekolog nie robiła mi prób wątrobowych twierdząc że nie potrzeba. Ostatnio boli mnie wątroba, zrobiłam prywatnie USG i taki wyszedł wynik: Wątroba powiększona (AP 14 cm) o wzmożonej jednorodnej echogeniczności. Pani robiąca usg stwierdziła że mam małe stłuszczenie wątroby. Dodam że mam otyłość brzuszną ważę 86 kg a wzrost mam 164 cm. Wiec mam nadwagę, Czy ten wynik jest groźny dla życia??

Nie. Radzę jednak unormować wagę ciała, a z reguły stłuszczenie wątroby wycofuje się. Do rozważenia wykonanie badań laboratoryjnych czyli poziomu bilirubiny i aktywności enzymów komórek wątrobowych czyli ASPAT i ALAT.