Wynik USG węzłów chłonnych i ślinianek
Witam, wykonałam USG węzłów chłonnych i ślinianek. Oto wynik: ślinianka podżuchwowa prawa powiększona, niejednorodna, podwyższonej echogeniczności z ogniskiem płynowym wewnątrz ok 9x4mm oraz odczynowym okolicznym wezłem chłonnym ok10x5mm, Pozostałe ślinianki w normie. Czy taki obraz wymaga leczenia? Węzły chłonne oraz cała okolica szyi jest bardzo tkliwa przy palpacji.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opisane zmiany wymagają rozszerzenia diagnostyki. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.