Wynik USG węzłów chłonnych i ślinianek

Witam, wykonałam USG węzłów chłonnych i ślinianek. Oto wynik: ślinianka podżuchwowa prawa powiększona, niejednorodna, podwyższonej echogeniczności z ogniskiem płynowym wewnątrz ok 9x4mm oraz odczynowym okolicznym wezłem chłonnym ok10x5mm, Pozostałe ślinianki w normie. Czy taki obraz wymaga leczenia? Węzły chłonne oraz cała okolica szyi jest bardzo tkliwa przy palpacji.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany wymagają rozszerzenia diagnostyki. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.