Wynik USG żył a opuchlizna stóp u 63-latki

Zrobiłam usg żył =prawa żyła odpiszczelowa szer.5mm i żyły odstrzałkowe prawidłowe.Lewa żyła odpiszczelowa szer.6,5mm z cechami niewydolności ujścia i refluksem na całej długości bez skrzeplin.Torbiel 10x20mm w lewym dole podkolanowym..Pragnę nadmienić że pracuję w sklepie 10 godż. na nogach i po pracy mam opuchnięte stopy i tę po złamaniu kostkę.Wstając rano często mam opuchnięte stopy ale bardziej tę lewą.Proszę o dalszą poradę gdzie się udać

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wskazany jest kontakt z chirurgiem naczyniowym, torbiel wymaga natomiast oceny ortopedy. W związku z pracą wymagającą przebywania w pozycji stojącej warto rozważyć noszenie pończoch uciskowych.

Witam serdecznie,

Najlepiej jakby Pani udała się z wynikiem badania do Poradni Chirugii Naczyniowej lub Angiologicznej, aby chirurg naczyniowy lub angiolog wdrożył u Pani leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.