Wynik USG żył kończyn dolnych u 26-latki a ryzyko żylaków

Witam, Mam 26lat i za sobą dwa porody naturalne. Wczoraj robiłam usg żył kończyn dolnych i w wyniku mam: "Strona lewa: ujście odpiszczelowo-udowe niewydolne, refluks obejmuje udowy pień VSM. Z dorzecza VSM zmiany żylakowe w obrębie uda i goleni. Zastawka w ujściu żyły odstrzałkowej wydolna. Pień odstrzałkowej wydolny. Perforatory wydolne." Strona prawa bez refluksu i wszystko wydolne. Na obu nogach kilka delikatnych pajączków. Czy to świadczy,że będę mieć żylaki? Co suplementować?

Z opisu badania wynika, iż już cierpi Pani na przewlekłą niewydolność żylną. Farmakoterapia ma jedynie działanie wspomagające, nie wyleczy choroby. Zdecydowanie doradzam postępowanie zabiegowe (chirurgiczne usunięcie żylaków lub metody małoinwazyjne, np. EVLT, SVS).