Wynik wątpliwy badania na obecność lamblii

Mam pytanie ostatnio córka robiła badanie na obecność lamblii.Badanie było robione z krwi wynik:wątpliwy.Co to oznacza? Czy córka ma te lamblie czy nie?

Wynik wątpliwy oznacza niestety ani dodatni ani ujemny. Może być np. konsekwencją przebycia tego zakażenia. Jeśli rzeczywiście istnieje podejrzenie zakażenia lamblią to trzeba po prostu wykonać to badanie raz jeszcze lub spróbować innej metody np. badania stolca.