Wynik wskazujący na niedoczynność tarczycy

Witam, Mam 24 lata. Ostatni mies. mam podwyższoną temperaturę ciała (do 37,3). Nie jest ona ciągle taka sama. Rano i wieczorem wraca do normy (36,7), nieraz odczuwam przyspieszone bicie serca. Z tej przyczyny udałam się do lekarza pierwszego kontaktu. P. Doktor przepisała mi bibloc i zleciła badania, min tarczycy. Oto wynik moich badań: TSH: 1,364 (norma: 0,35-5,5), ft4: 0,44 (norma: 0,89-1,76). Wynik wskazuje na niedocz. tarczycy, jednak objawy do końca nie pasują... Proszę o radę

Dzień dobry,

Biorąc pod uwagę zgłaszane przez Panią objawy sugerowałbym powtórzenie wyników w innym laboratorium. Krew należy pobrać rano na czczo. Proszę oznaczyć jeszcze raz TSH, FT3 i FT4. Jeżeli wartości będą nieprawidłowe, warto oznaczyć również przeciwciała. Czasami niestety zdarzają się błędy laboratoryjne...

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz