Wynik wymazu z kanału szyjki macicy u kobiety w 22. tygodniu ciąży

Witam, właśnie odebrałam wyniki posiewu: wymaz z kanału szyjki macicy. Uzyskane wyniki: Enterobacter gergoviae - pojedyncze kolonie, Staphylococcus spp., coagulase neg - pojedyncze kolonie, Candida albicans . Stopień czystości pochwy - Wskaźnik Nugenta 2-norma. Bardzo proszę o odpowiedź czy takie wyniki zagrażają mojemu dziecku (22 tydzień ciąży). Czy leczeniu musi być poddany również mąż. Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Przedstawiony wynik posiewu jest jak najbardziej prawidłowy, pokazuje naturalną florę fizjologiczną błony śluzowej pochwy. Powyższy wynik nie wymaga leczenia ani u Pani ani u Pani męża oraz nie zagraża dziecku. Co do dalszego postępowania potrzebne są informacje kliniczne: czy ma Pani jakieś dolegliwości itp. Proponuję przy najbliższej wizycie u Ginekologa pokazać powyższy wynik.