Wynik wymazu z pochwy w 30-tyogdniu ciąży

Witam. Proszę o pomoc w interpretacji wyników wymazu z pochwy. jestem w 30 tyg ciąży, wizytę u ginekologa mam dopiero za 3 tygodnie. wynik badania: 1. badanie w kierunku grzybów drożdżopodobnych - BADANIE W KIERUNKU CANDIDA-UJEMNE. 2. Flora fizjologiczna pochwy: - LACTOBACILLUS SPP - wzrost bardzo obfity (+++) - ENTEROCOCCUS SPP - wzrost średnio obfity (+). proszę jeszcze o informację czy w przypadku wymazu z pochwy a z szyjki macicy wyniki interpretuje się inaczej?

Aleksander Ropielewski

Wynik prawidłowy. Miejsce pobrania wymazu ma znaczenie dla celów informacynych, jednak interpretuje je się tak samo.