Wynik z badania nasienia

prosze o odpowiedz wynik z badania nasienia jest nieciekawy objettość ejakulatu 2,0 ml , ph 7,4 , liczba plemniko 3,20mln/ml ocena ruchliwosci bardzo zywa postepowa 15% , ruchy powolne postepowe 25% ,ruchy nieprwidlowe 30%, nieruchome 30% budowa plemnikow % postaci prawidloych 18%, komorki okragle 5% , komorki spermiogenetyczne 2% Pytanie gdzie najepiej sie udac z tym wwynikiem do urologa czy androloga i czy jest mozliwosc poprawienia nasienia tabletkami

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Wynik badania należy skonsultować z andrologiem zlecającym badanie, który określi właściwe postępowanie. Pozdrawiam.