Wyniki 2,5-latka

Mój synek ma 2 latka i 5 miesięcy. Od trzech miesięcy ma dziwne guzki na głowie. Na wizycie u lekarza, Pani doktor powiedziała, że guzki są dziwne, bo rozsiane i nie są w miejscach, gdzie występują węzły chłonne. Zleciła morfologię i badanie moczu. Gdy spojrzała na wyniki, skierowała nas automatycznie do DSK w Lublinie do Poradni Hematologicznej. Przeraziłam się. Co to może oznaczać? Oto wyniki morfologii: WBC 6.7, LYM% 58 H %, MO% 9.2 %, GR% 32 L %, LY# 3.9 x10^3/uL, MO# 0.6 x10^3/uL, GR# 2.2 x10^3/uL, RBC 3.87 L x10^6/uL, HGB 10.7 L g/dl, HCT 31.5 L, %MCV 81.3 fL, MCH 27.6 pg, MCHC 33.9 g/dl, RDW 11.4 L, %PTL 354 x10^3/ul, MPV 9 fl, PCT 0.319 % PDW 15.6. Wyniki moczu są bez zmian. Bardzo proszę o podpowiedź i z góry serdecznie dziękuję.
ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Pani syn ma niewielką niedokrwistość oraz śladowo podwyższony odsetek limfocytów w rozmazie. Może to świadczyć o stanie zapalnym (np. w przebiegu infekcji). W związku z występowaniem guzków i niewielkich, ale obecnych zmian w wynikach badań dodatkowych, myślę, że konsultacja hematologa dziecięcego nie zaszkodzi.