Wyniki alergicznych testów skórnych i z krwi

Witam! Od 2 lat borykam się z AZS. W związku z nasilającymi się objawami (w okolicach ust, w zgięciach i górnej części ud) udałam się na badania alergologiczne skórne i z krwi. Oba testy wykazały odmienne wyniki - w jednym wystąpiły alergeny tj. mleko, zboża; w drugim - cytrusy i pomidory. Stąd też moje pytanie: czy jest możliwość wystąpienia błędów w testach? Co myślą państwo o skorzystaniu z biorezonansu?

Małgorzata Panek

Najbardziej wiarygodne są testy prowokacyjne - Po wykluczeniu danego pokarmu na 7-14dni, wprowadza się go stopniowo do diety , we wzrastających ilościach, obserwując czy pojawiają się objawy alergii. Testy z krwi pokazują jedynie obecność przeciwciał, a nie klinicznie występującą alergię . Testy skórne w przypadku AZS mają większą wartość.
Proszę udać się z wynikami badań do alergologa.
Pozdrawiam