Wyniki ALT i AST u 37-latka

Witam serdecznie dziś otrzymałem wynik: Aminotransferaza alaninowa (ALT) ­ 91 IU/L < 41 Aminotransferaza asparagin. (AST) ­ 47 IU/L < 40 Czy jest powód do zmartwień. Pozdrawiam --

Milena Lubowicz

Podwyższenie ALT jest dosyć znaczne i znaczy, że mogą być uszkodzone komórki wątroby. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego i wykonanie podstawowych badań: lipidogramu, poziomu glukozy oraz usg jamy brzusznej.
Pozdrawiam