Wyniki AspAT i ALAT u dziecka z astmą oskrzelową

Witam, Moja córka choruje na astmę oskrzelową ma 9 lat, leczymy się i jesteśmy pod stałym nadzorem poradnii specjalistycznej. Mam jednak problem z wynikiem AspAT i ALAT jest on cały czas podwyższony. We wrześniu 2013 - AspAT 58 norma do 48 i ALAT 55 norma do 38. Właśnie dostałam wypis z 30.01.2014 i wyniki jeszcze sie podniosły AspAT 61 a ALAT 60. Proszę o udzielenie rad czym to jest spowodowane i jak można obniżyć ich wyniki.

Witam. Podniesienie poziomu wskaźników wątrobowych może wiązać się z uszkodzeniem wątroby przez leki lub czynniki infekcyjne. Proszę skontaktować się z pediatrą który będzie miał możliwość zbadania dziecka.