Wyniki AST, ALT i bilirubiny u mężczyzny

AST 28, ALT 61, bilirubina c. 8,90, fosfataza zas. 78, GGTP 34, mam 30 lat, mężczyzna, piję alkohol sporadycznie wiele razy oddawałem krew do puki nie powiedziałem o podwyższonym ALT. Zażywam Verin, Hepatil i nic się nie poprawia od roku. Unikam smażonych potraw czy w ogóle porzucić mięso na czas jakiś ?? Proszę o wskazówki.

Witam. Konstelacja Pańskich parametrów nie jest typowa dla alkoholowego uszkodzenia wątroby. Wyniki badań nie są jednak prawidłowe w związku z czym konieczne jest poszerzenie diagnostyki o co najmniej usg jamy brzusznej oraz poziom bilirubiny wolnej i sprzężonej. Warto również skonsultować się ze specjalistą gastroenterologiem.