Wyniki badań 22-miesięcznego dziecka

Proszę o interpretację badań mojego 22-miesięcznego synka. WBC 16,2 norm. 6-17 LYM 3,8 1-5 MON 3,8 0,1-1 GRA 8,6 2-8 LYM% 23,5 20-35 MON% 23,4 5-15 GRA% 53,1 58-72 RBC 4,34 HGB 11,9 HCT 34,3 MCV 78,9 MCH 27,3 MCHC 34,6 PLT 340 Synek 2 tygodnie temu był szczepiony. Bardzo proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W podanych wynikach badań zwraca uwagę zwiększony odsetek monocytów w rozmazie leukocytarnym oraz ich podwyższone stężenie w liczbach bezwzględnych. Najbardziej prawdopodobną przyczyną monocytozy u Pani syna jest stymulacja układu odpornościowego wywołana przez wykonane w ostatnim czasie szczepienie. Pozostałe parametry krwi są prawidłowe. Wskazane byłoby powtórne oznaczenie morfologii krwi z rozmazem ręcznym za miesiąc. W przypadku utrzymywania się monocytozy w kolejnym badaniu, proszę zgłosić się na wizytę u pediatry.