Wyniki badań 4-latka: jak interpretować wyniki?

Wyniki badań 4-latka: WBC 5.4 RBC 4.99 HGB 13.5 HTC 41.1 Wyniki czerwonokrwinkowe: MCV 82 MCHC 32.9 MCH 27.0 RDW 15.5 PLT 173 MPV 8.1 Rozmaz: NEUT 1.99 % NEUT 36.6 LYMPH 2.77 % LYMPH 51.0 MONO 0.55 % MONO 10.1 EO 0.08 % EO 1.4 BASO 0.05 % BASO 0.9 LIC 0.05 % LIC 1.0 AIAT 41 AspAT 63 1,5 miesiąca temu syn przez 5 dni miał gorączkę około 39 stopni, brak apetytu przez około 3 tygodnie, ból brzucha bez przerwy, po posiłku silniejszy. Badania kału na pasożyty były negatywne. Tydzień temu przez kilka dni miał ostrą biegunkę, wymioty i gorączkę. Obecnie samopoczucie jest dobre, ale aktualne wyniki badań jak powyżej. Termin wizyty niestety dopiero za kilka dni. Bardzo proszę o interpretację. Pozdrawiam
ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Podstawowe pytanie brzmi, w którym momencie były wykonywane powyższe badania. Czy miały ono miejsce w aktywnym czasie choroby czy już po ustąpieniu objawów.
Wyniki Pani syna nie odbiegają znacząco od normy.
Podwyższone są wartości enzymów wątrobowych oraz limfocytów. Te ostatnie występują w wielu chorobach zakaźnych, immunologicznych i innych.
Podwyższone watości Aspat i ALAT mogą świadczyć o chorobach wątroby. Wskazane jest wykonanie badania USG, który wykluczy zaburzenia w obrębie tego narządu (choroby pierwotne, zakaźne, polekowe).
Liczba neutrofilów w wieku do 6 roku życia jest fizjologicznie obniżona na rzecz limfocytów, więc tymi parametrami nie należy się przejmować.
Wyniki badań należy zawsze interpretować w porównaniu do stanu klinicznego dziecka. Niestety na podstawie podanych wyników nie można powiedzieć nic więcej. Sugeruję uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wizytę u lekarza prowadzącego dziecko.
Pozdrawiam.
 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty