Wyniki badań 7-latka - czy mam się niepokoić?

Dzień dobry! Chciałabym prosić o interpretację wyników mojego 7-letniego syna. Miał robione badanie krwi ze względu na niską wagę - 20,5 kg przy wzroście 124. Nie było spadku wagi, po prostu nie przybiera, ale też mało je. Ostatnio ma lekką infekcję, kaszle, bez zmian osłuchowych. Dwa, trzy razy pod rząd zdarzyły mu się zaraz po zaśnięciu bardzo silne poty (głowa i klatka piersiowa). Aktualne wyniki badań: leukocyty: 6,5, erytrocyty: 4,7, hemoglobina: 13,1, hematokryt: 39, MCV: 83, MCH: 28, MCHC: 33,9, płytki: 260, limfocyty%: 54, mocznik: 21, kreatynina: 0,58, GGTP: 12, AST: 32, ALT: 12, żelazo: 42, CRP: 0,20, TSH: 1,46. Lekarz pediarta zlecił tylko zmianę diety. Bardzo proszę o odpowiedź. IG

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wyniki są jak najbardziej w porządku. Nie ma niedoborów pokarmowych - a więc w diecie dostarczane są niezbędne składniki.  W celu zwiększenia masy ciała, syn powinien spożywać więcej produktów zawierających węglowodany złożone,a jednocześnie wartościowe (kasze, pełnoziarniste pieczywo, ryż, makarony), oraz bogate w białko (mięso, nabiał). Aby zwiększyć apetyt, można podawać synowi preparat zawierający aloes oraz tran.

Pozdrawiam serdecznie